Lyžování Liberec

ski

 

lyzovani_01Máte chuť vyrazit na sjedovky? - na Ještědu je mnoho upravených sjezdovek i s umělým zasněžováním různých náročností, co upokojí každého.

jizerska_magistralaPokud dáváte raději přednost běžkám - jsou zde Jizerky, kde najdete mraky kilometrů upravených běžeckých tras, vč. Jizerské magistrály.

Nejste-li příliš nároční, 350m od našeho penzionu funguje za sněhově příznivých podmínek zdejší lyžařský vlek s nenáročnou cca. 500m dlouhou sjezdovkou, kde ze 2/3 je to tzv. "nakloněný Mácháč" a 1/3 je už i pro pokročilejší sjezdaře.

A budete-li mít chuť na romantickou zimní procházku, nic Vám nebrání se projít ve zdejší krásné krajině - po Ještědském hřebeni.

lyzovani_02 lyzovani_03 lyzovani_05 

 

Ski areál Ještěd

 

Ski areál Ještěd se nachází na okraji města Liberec. Naleznete tu kvalitní lyžařské vyžití. Na 12,5 kilometrech sjezdových tratích vás dopraví klasická kabinová lanovka, nebo některá ze tří sedačkových lanovek a nebo pět vleků.

Snowpark s mnoha překážkami, umělé zasněžování a večerní lyžování každý den je samozřejmostí.

Na Ještědu vám je k dispozici i spousta služeb, například půjčovny, servis, test centrum, lyžařská škola nebo možnost stravování přímo na sjezdovce. Kapacita parkování je cca 600 osobních automobilů. Více

  • délka sjedovek: 12,5 km
  • kapacita vleků: 11 000 osob / hod
  • celkem 4 lanovky + 5 vleků

 

Zpracovávám...